Görme Engelliler

UMUTLAR ÇİÇEK AÇSIN HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU OLDUK...

UMUTLAR ÇİÇEK AÇSIN HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI ŞAMPİYONU OLDUK...

Soma Kaymakamlığı,Soma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organizasyonu yapılan 14-21 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenen “ Umutlar Çiçek Açsın Halı Saha Futbol Turnuvası” Soma Belediyesi Kapalı Halı Sahasında oynanan final maçıyla sona erdi.

    Kenar semtlerde ikamet eden, suça bulaşma riski yüksek olan çocukların bedensel, ruhsal ve duygusal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri, tehlike yaratabilecek risklerden korunmaları sonucunda yeni hedef ve uğraşlar kazanmaları, sokakların risklerinden uzaklaşmaları, diğer çocuklarla kaynaşmaları, topluma bilinçli ve sağlıklı bireyler kazandırılması amacıyla Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesinde Soma Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Kurum ve Kuruluşların desteği ile 14-18  Ocak 2013 tarihleri arasında 2. kademe ilk öğretim öğrencilerine yönelik halı saha turnuvası düzenlendi.

      Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunmasının ardından başlayan ödül töreninde turnuvaya katılan Fikri Akay İlköğretim Okulu, Sabri Balcı İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Ayşe Temizel İlköğretim Okulu ve Namık Kemal İlköğretim okulları arasından Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu Öğrencisi Alpaslan Yazar Gol kralı, Namık Kemal İlköğretim Okulu birinci, Sabri Balcı İlköğretim Okulu (1) ikinci, Sabri Balcı İlköğretim Okulu (2) ise üçüncü oldu.

  Öğrencilere madalyaları ve kupaları protokol tarafından verildi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına Şube Müdürlerimiz Murat ÖZTÜRK ve Mehmet YURDADUR katıldı.Ayrıca maç orhanizsyonlarını da İlçe Lig Heyeti Başkanı Hakan DURUR yaptı.

“ Umutlar Çiçek Açsın Halı Saha Futbol Turnuvası” nın gerçekleşmesine destek veren kurum ve kuruluşlara da teşekkür belgesi verildi.

Umutlar Çiçek açsın Halı Saha TurnuvasıUmutlar Çiçek açsın Halı Saha TurnuvasıUmutlar Çiçek açsın Halı Saha TurnuvasıUmutlar Çiçek açsın Halı Saha TurnuvasıUmutlar Çiçek açsın Halı Saha Turnuvası

Resimler ve ve Haber Kaynağı : Karaelmas Gazetesi